Thursday, 10 May 2012

RED FLATFORMS

Z dzisiejszym dniem zakończyły się moje lekcje projektowania przestrzennego. Po zaniesieniu wszystkich prac do bilbioteki, która niestety usytuowana jest na czwartym piętrze, to było już wszystko. Nie będę kłamać, był to przez większość czasu mój ulubiony przedmiot, choć niemało się przez niego stresowałam. Na szczęście ten rozdział mojej edukacji jest już zamknięty, a zatem mam czas na skoncentrowanie się na reszcie przedmiotów. :-)
W college'u byłam tylko do 12stej, więc całe popołudnie spędziłam z Alexem, relaksując się. Mam kolejne zaległości ze snu, bo w pewnym momencie zasnęłam, gdy oglądaliśmy tv, haha. Alexowi należą się wielkie dzięki za zrobienie zdjęć do tego postu. :-) Zatem DZIEKUJĘ! <3

Today I have officially finished my 3d design lessons. After taking all the work to the library, which is unfortunately on the 4th floor, that was it. I am not going to lie, it was my favourite subject for most of the time, despite I used to get stressed out over it. Thankfully, this chapter of my education is finished so I can concentrate of the rest of my subjects. :-)
I was in college till 12 so the rest of afternoon I've spent at mine chilling with Alex. I'm definitely behind with sleep again, because at one point I just fell asleep whilst we were watching tv, haha. Alex deserves special thanks for taking the photos for today's post. :-) So THANK YOU! <3
Skoro dobra pogoda nie chce przyjść do mnie to ja postanowiłam wyjść jej na przeciw! Czerwone flatformy.. jestem w nich zakochana! Dzisiaj był to tak naprawdę pierwszy dzień kiedy dobrze sobie w nich pochodziłam i stwierdzam, że tak jak zakładałam, na długie dystanse są mega wygodne! Zdecydowanie polecam taki zakup, wasze stopy będą wam wdzięczne, dziewczyny. :-)

If good weather is not going to come to me I will go to meet it first! Red flatforms.. I'm so in love with those! Today was actually the first day I've properly wore them and I can say, just like I assumed, they are super comfortable! I definitely recommend buying a pair, your feet will be grateful to you, girls. :-) 
Red Faltforms - River Island / White Shirt+ Gold Necklace - H&M / Printed Skirt - New Look / Bag - Topshop

No comments:

Post a Comment