Wednesday, 25 April 2012

BURNING BRIDGES


Ogólnie jestem tak zmęczona, że oczy same mi się zamykają, ale kiedy mam pomysł na napisanie post'u to nie mogę sobie odmówić. :-) Wczorajsza inspiracja dziś przerodziła się w namacalny dowód, że moja szafa naprawdę zawiera w sobie mnóstow skarbów! Nieważne, że nie ma ani torebki od Chanel, ani czarnych butów z Zary, ale zato są rzeczy, które idealnie mogą je zastąpić i które bardzo lubię. :-) 
Zdecydowanie tak ubrałabym się na wyjście w piątek lub sobotę, co może niedługo będzie możliwe, co oznacza kolejną dawkę zdjęć. :-)

Shirt - New Look / Shorts - DIY / Wedges - Nine West / Clutch - New Look

English: Generally, I'm so tired that I can't help my eyes closing but since I've have got an idea for a post I am not giving in. :-) Yesterday's inspirational look turned into a real evidence that my wardrobe hides many treasures I keep forgetting about! It doesn't matter that there's no Chanel bag or shoes from Zara, but this look consists of clothes which are very good alternatives of those and which I absolutely love. :-) I'd definitely wear such outfit for a night out which maybe will soon turn into reality which means I'll be able to supply you with a new dose of great photos. :-)No comments:

Post a Comment